Kurzweil SP4-8

Informace o zboží z internetového obchodu www.e-hudebniny.czKurzweil SP4-8 ,  88 kláves s kladívkovou mechanikou  .Kód zboží: 4817

Výrobce: Kurzweil

Dostupnost: Dodání na dotaz

Cena
24400,- Kč
( 20165,30 bez DPH )


Detailní popis

Počet kláves: 88

88  kláves s kladívkovou mechanikou
64hlasá polyfonie
16 multitimbrálních partů
až 4 zóny split/layer
128 továrních (výběr z PC3)
64 uživatelských presetů
mnoho presetových multiefektových řetězců (výběr z PC3)
Kontrolery: pitch wheel, modulation wheel, 1 programovatelný potenciometr
vstupy pro pedálový spínač (stereo vstup, podporuje 2 pedály v Y zapojení) a sustain pedál.

O značce Kurzweil:

Kurzweil Music Systems je společnost zaměřená na výrobu elektronických hudebních nástrojů, zejména pak digitálních pian, workstation, syntezátorů a zvukových modulů. Tato firma vznikla roku 1982, kdy byla vyčleněna ze společnosti Kurzweil Technologies vlastněné vědcem a vynálezcem Raymondem Kurzweilem. Roku 1990 byly Kurzweil Music Systems odkoupeni konsorciem Young Chang, které ale roku 2006 skoupila skupina Hyundai. Ta následujícího roku znovu dosadila do vedení firmy Raymonda Kurzweila.

Je vcelku zajímavé podívat se na pozadí vzniku Kurzweil Music Systems a vývoje prvního syntezátoru z roku 1983. Kurzweilova společnost se totiž předtím zabývala umělou inteligencí a byla průkopníkem v oblasti softwarového rozpoznávání textu a řeči, technologie čtení a syntézy hudby. Proslavila se zejména díky mnoha zařízením, které usnadnily život zrakově postiženým.

Díky tomu se Kurzweil seznámil se Stevie Wonderem, který přišel s myšlenkou, že by Kurzweil mohl svého know-how využít pro stavbu kláves. Díky velmi promyšlenému systému snímání a syntézy zvuku vznikly klávesy, které dokázaly zcela věrně reprodukovat zvuk několika desítek nástrojů. I profesionální hudebníci měli problém rozpoznat zvuk Kurzweil 250 od reálných nástrojů – tak vydařený tento model byl.

Během několika let se různé modely Kurzweil dostaly do rukou velké části hudebníků té nejvyšší třídy. Později vyšla firma vstříc i „běžným smrtelníkům“ a přišla na trh s klávesami, které byly dostupné i amatérským hráčům. I přes finanční problémy na počátku 90. let se Kurzweil podařilo přežít a uchovat si své poměrně výsadní postavení na trhu s hudebními nástroji.

Pokud jde o hudebníky, kteří používají nebo používali produkty Kurzweil, jde například o Aliciu Keys, Chrise Kilmora, Davida Bowieho, Davida Paiche, Duran Duran, Jeana Michela Jarre, Jona Carina, Jordana Rudesse, Keitha Emersona, Petera Gabriela, Raye Charlese, Richarda Wrighta a desítky dalších.


 Tento produkt naleznete na adrese:
Http://www.e-hudebniny.cz/zbozi/4817/